معرفی نسل های اینترنت همراه - تکنولوژی

معرفی نسل های اینترنت همراه

معرفی نسل های اینترنت همراه

معرفی نسل های اینترنت همراه "G" و "E" و "3G" و "H" و "+H" و "4G" و وLTE""

Introducing the "G" and "E" and "3G" and "H" and "+ H", and "4G" and "LTE" cellular Internet generations.

طراحی سایت,طراحی سایت,طراحی سایت گیلاس خندان,برنامه نویسی اندروید,اپلیکیشن موبایل,برنامه نویسیIOS,بهینه سازی سایت,اپلیکیشن اندروید,سئو,برنامه نویسی حرفه ای

در واقع هر یک از این علامت ها نشان می دهد که شما به چه نوع از شبکه داده ها وصل شده اید و این شبکه های مختلف با توجه به علامت آن ها امکانات و سرعت اتصال به اینترنت بسیار متفاوتی ارائه می کنند.-

‏G – GPRS:

جی پی آر اس ، مخفف عبارت General Packet Radio Service می باشد که با نماد G در گوشی های هوشمند قابل مشاهده می باشد.به این سرویس ، اینترنت نسل دوم نیز می گویند که سرعت تبادل اطلاعات آن چیزی در حدود ۱۱۵ کیلوبیت بر ثانیه (معادل ۱۴ کیلوبایت بر ثانیه) می باشد.

‏E – EDGE:

اِج مخفف عبارت ، Enhanced Data Rates for GSM Evolution می باشد که مانند GPRS در نسل دوم شبکه های تلفن همراه قرار دارد با این تفاوت که سرعت دریافت اطلاعات در آن بیشتر و در حدود ۴۸ کیلوبایت بر ثانیه می باشد.

به EDGE نسل ۲٫۵G نیز گفته می شود و در تلفن های همراه با نماد E قابل مشاهده می باشد.

‏3G:

نسل سوم تلفن همراه که به تازگی در ایران ارائه شده است ، ۳G نام دارد که مخفف عبارت UMTS می باشد. سرعت انتقال داده در این نسل حدود ۳۹۵ کیلوبایت بر ثانیه می باشد و امکان برقراری تماس تصویری نیز یکی از قابلیت های این نسل می باشد.در حال حاضر، اپراتور هاي مخابراتي ايران همگي از 3G پشتيباني مي كنند.

‏H – HSDPA:

اچ اس دی پی ای نسخه کمی کندتر HSDPA + می باشد که سرعت انتقال داده ی آن چیزی در حدود ۱٫۷۵ مگابایت برثانیه می باشد.با استفاده از این نسل می توان ویدئو های موجود در اینترنت را با وضوح HD به راحتی مشاهده کرد.

این نسل براساس ۳G کار می کند و گاها به این نسل ۳٫۵G نیز گفته می شود. در گوشی های همراه HSDPA با نماد H قابل مشاهده می باشد.

‏H+ – HSDPA Plus:

نسل HSDPA+ نسخه سریع تر HSDPA می باشد که سرعت دریافت داده ها در این نسل ، حدود ۲۱ مگابایت بر ثانیه می باشد.

نسل HSDPA Plus در تلفن های همراه با نماد H+ نشان داده می شود.

‏4G:

4 جی نسل چهارم شبکه های تلفن همراه می باشد که در حال حاظر يكي از سریع ترین و جدیدترین نسل این شبکه ها می باشد.سرعت دریافت داده در این نسل حدود ۳۷ مگابيت برثانیه می باشد و حداكثر مي تواند سرعتي ١٠٠ مگابيتي روي گوشي موبايل و تبلت در اختيار شما قرار دهد.

‏LTE:

‏LTE مخفف عبارت Long Term Reveloution نسخه جديدتر نسل چهارم است و در حال سريع ترين شبكه ديتاي عمومي موجود در دنيا است.روي برخي شبكه هاي LTE سرعت هاي ٢٠٠ و ٢٥٠ مگابيت نيز قابل استفاده است.

بدون شک در سالهای آتی، اینترنت تاثیرات شگرفی بر زندگی انسان خواهد داشت. به تازگی شبکه های 3G و 4G مهمان تلفن های همراه ما بودند اما در سال های آینده نسل جدیدی از شبکه های اینترنت را تجربه خواهیم کرد که بسیار لذت بخش خواهد بود.

اما جالب است بدانید برای نخستین بار کشور ژاپن از اینترنت 3G بصورت گسترده و تجاری استفاده نمود. در 1 اکتبر 2001 ، " ان تی تی دوکومو" بزرگترین شرکت مخابراتی ژاپن خدمات مخابراتی خود را به نسل سوم مجهز نمود. حداکثر سرعت در 3G به 42 Mbps می رسد. در ایران نیز یکی از اپراتورها برای اولین بار در سال 1389 اینترنت نسل سوم را با سرعت 4Mbps ارائه داد، که امکان تبادل عکس ، ویدئو برای کاربران فراهم شد. نسل بعدی شبکه های تلفن همراه 4G بود که برای کاربران اینترنت، لذت تجربه سرعت اینترنت تا 1GBit/S را فراهم کرد. در ایران نیز یکی دیگر از اپراتورهای تلفن همراه، اینترنت نسل چهارم یا 4G را در شهرهای مشهد و شیراز و نقاطی از تهران راه اندازی کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است