بررسی مرورگرهای مهم جهان و ویژگی مهم آنها چیست؟ - طراحی سایت

بررسی مرورگرهای مهم جهان و ویژگی مهم آنها چیست؟

بررسی مرورگرهای مهم جهان و ویژگی مهم آنها چیست؟

مرورگر وب اصطلاحی رایج است که افراد معمولاً هنگام بحث در مورد اینترنت از آن استفاده می کنند. با این حال ، تعریف دقیق یک مرورگر وب فقط توسط تعداد کمی شناخته شده است.

تعریف مرورگر وب: به یک نرم افزار نرم افزاری که برای دسترسی به اطلاعات در شبکه جهانی وب استفاده می شود ، مرورگر وب گفته می شود. هنگامی که یک کاربر اطلاعاتی را درخواست می کند ، مرورگر وب داده ها را از یک سرور وب واکشی می کند و سپس صفحه وب را در صفحه کاربر نمایش می دهد.

همچنین مهم است که به طور دقیق در مورد اینکه مرورگر وب برای داوطلبانی که برای امتحانات دولتی آماده می شوند چیست. دلیل این امر آنست که دانش رایانه موضوعی رایج برای بسیاری از آزمونهای رقابتی است و ممکن است س questionsالاتی بر اساس مرورگرهای وب مطرح شود.

 در این مقاله ، ما تمام مرورگرهای مهم جهان امروز را بررسی خواهیم کرد و اینکه چه ویژگی هایی آنها را مهم می کند.

فایرفاکس  Firefox

یکی از محبوب ترین مرورگرهای وب جهان. توسط بنیاد موزیلا به عنوان یک مرورگر وب رایگان و منبع باز توسعه داده شد.

با توجه به سهم Net Market ، استفاده از این مرورگر در سال 2009 با 32.21٪ استفاده به اوج خود رسید ، اما از آن زمان به بعد ، به دلیل رقابت با سایر مرورگرها ، این رقم کاهش یافته است. میزان استفاده از آن در سپتامبر 2020 برابر با 7.11 درصد است.

Firefox از موتور رندر Gecko و SpiderMonkey به عنوان موتور جاوا اسکریپت خود استفاده می کند.

چه ویژگی هایی Firefox را تشکیل می دهند؟

Firefox به طور پیش فرض حریم خصوصی را دنبال می کند. این به طور مداوم ویژگی های حفظ حریم خصوصی خود را بهبود بخشیده است. این شامل انواع فن آوری های مدرن ضد ردیابی است که ردیاب های تبلیغاتی و کلیک های تبلیغاتی را مسدود می کند.

امنیت مرورگرها کاملاً مهم است و فایرفاکس در این زمینه کار مناسبی انجام می دهد. به طور پیش فرض ، ردیاب های شخص ثالثی که برای تبلیغات مجدد هدف قرار می گیرند از سال 2019 در همه نسخه های Firefox مسدود شده اند.

 

 

 

ویژگی های ابزار توسعه دهنده

Firefox از قبل با ابزارهای استاندارد توسعه دهنده مانند اندازه کنسول و ویوپورت برای توسعه دهندگان برای بررسی پاسخگویی به صفحه وب ارائه می شود. با این حال ، موزیلا حتی برای ارائه ویژگی های اضافی در نسخه بعدی Firefox Developer Edition ، که دارای انواع مختلفی از ابزارهای بهتر برای توسعه دهندگان است ، فراتر رفت.

نسخه توسعه دهنده شامل یک ابزار شبکه CSS است ، که پشتیبانی بصری آسان را برای توسعه دهندگان برای ساخت شبکه های CSS سفارشی خود فراهم می کند.

همچنین شامل ابزارهای دیگری برای ویرایش بصری یک صفحه وب مانند تنظیم قلم ها و ویرایش سبک کلی است.

این برنامه همچنین دارای ابزارهای عملکردی برای بهینه سازی وب و ابزارهای حافظه برای اشکال زدایی نشت حافظه برنامه است.

این مرورگر همچنین دارای یک پیش نمایش JSON داخلی است که به صورت خودکار پرونده های JSON را در قالب مشاهده آسان ارائه می دهد.

علاوه بر این ، از قابلیت اشکال زدایی چشمگیری برای پرونده های جاوا اسکریپت برخوردار است. اشکال ساز داخلی می تواند مقادیر متغیر را در هر نقطه اشکال زدایی مشاهده کند ، از هر پشته مکالمه در کد عبور کند ، نقاط شکست و نقطه شکست مشروط اضافه کند! همه در حالت تاریک!

این نسخه توسعه دهنده Firefox را قادر می سازد تا تجربه توسعه دهنده بسیار خوبی را ارائه دهد.

پشتیبانی از فناوری های وب

Firefox در حال حاضر دومین امتیاز بالاترین مرورگر را در سایت caniuse.com دارد ، وب سایتی که مخصوص ارائه اطلاعات در مورد سازگاری فن آوری های وب فعلی و همه مرورگرهای اصلی است.

همه نسخه های موجود از سال 2017 از شبکه CSS پشتیبانی می کنند و همه نسخه های منتشر شده از سال 2014 از CSS flexbox پشتیبانی می کنند.

قالب تصویر WebP توسط نسخه 65 (در ژانویه 2019 منتشر شد) پشتیبانی می شود. Javascript ES6 به طور کامل در تمام نسخه های Firefox منتشر شده از سال 2017 پشتیبانی می شود.

 

 

 

اج  Edge

مرورگر Edge توسط مایکروسافت ساخته شده است که می تواند جایگزین بهتری برای اینترنت اکسپلورر متوقف شود. اینترنت اکسپلورر که در سال 1995 منتشر شد ، تا زمان توقف در هر سیستم عامل مایکروسافت بوده است. Edge راهی برای مایکروسافت بود که کاربران را به مرورگر خود برگرداند.

در ساخت اولیه Edge از EdgeHTML به عنوان موتور مرورگر و از Chakra به عنوان موتور Javascript استفاده شده است. این نسخه اکنون با نام Microsoft Edge Legacy شناخته می شود که با توجه به پشتیبانی مایکروسافت ، پشتیبانی از آن در 9 مارس 2021 پایان می یابد.

مرورگر جدید Edge که در ژانویه 2020 منتشر شد اکنون براساس پروژه منبع باز Google - Chromium ساخته شده است. از موتور مرورگر Blink و موتور V8 برای Javascript استفاده می کند.

ویژگی های دسترسی

مایکروسافت خوب است که برخی از ویژگی های قابلیت دسترسی را در مرورگر Edge خود معرفی کند. یکی از ویژگی های مهم ویژگی Read Aloud است که به کاربران امکان می دهد مطالب هر صفحه وب را فوراً بخوانند. این ویژگی برای خواندن فایلهای PDF باز شده در مرورگر نیز موجود است.

ویژگی PWA

Edge جدید مبتنی بر کروم اکنون از ویژگی نصب به عنوان برنامه برخوردار است که به کاربران امکان می دهد برنامه های وب پیشرو را به عنوان یک برنامه مستقیماً روی دستگاه خود نصب کنند.

ویژگی برنامه های افزودنی

Edge اکنون دارای پسوندهایی است که می تواند بر روی مرورگر نصب شود تا توانایی های اضافی را فراهم کند. اگرچه ، فروشگاه برنامه افزودنی مایکروسافت هنوز در مرحله بتا است.

پشتیبانی از فناوری های وب

این برنامه از اکثر فن آوری های وب پشتیبانی شده توسط سایر مرورگرهای مبتنی بر Chromium پشتیبانی می کند. از کلاسهای ES6 و ES6 ، Fetch API ، FileReader API ، رمزنگاری وب و سایر موارد پشتیبانی کامل دارد.

کروم Google Chrome

مسلماً Google Chrome محبوب ترین مرورگر وب جهان و مرورگری است که بیشترین سهم بازار را در اختیار دارد ، در حال حاضر با توجه به سهم Net Market ، میزان مصرف آن 69.13٪ است.

 

این مرورگر اولین بار در سال 2008 منتشر شد و پس از آن بازار مرورگرها را به دست گرفت. موتور کروم با منبع آزاد آن به دلیل سرعت و انعطاف پذیری بیشتر توسط کاربران ترجیح داده شده است.

امنیت

Chrome با تولید خودکار رمزهای عبور قوی در زمینه های امنیتی به خوبی عمل می کند. این باعث می شود ثبت نام فرم های مربوط به گذرواژه بدون مشکل باشد و به طور مستقیم گذرواژه را در مدیر گذرواژه ابری Google ، passwords.google.com ذخیره کنید.

ویژگی برنامه های افزودنی

مسلماً بازار پسوند Chrome بزرگترین بازار است. با بیش از ده هزار برنامه افزودنی ، کاربران می توانند برنامه های افزودنی تقریباً برای هر چیزی که در وب نیاز دارند پیدا کنند.

پروفایل ها

Chrome دارای یک ویژگی نمایه است که بلافاصله با حساب کاربر وارد شده همگام سازی می شود و داده های مرور کاربر را مستقیماً در حساب Google کاربر ذخیره می کند ، به این ترتیب که وقتی کاربر در رایانه دیگری به مرورگر Chrome دیگری وارد می شود ، اطلاعات مرورگر وی به کامپیوتر جدید.

ابزارهای توسعه دهنده

devtool های Chrome در بین کاربران کاملاً محبوب هستند. این برنامه نویسان را قادر می سازد تا ویژگی های بی شماری داشته باشند که حتی می توانند با پسوندها بیشتر بهبود یابند. devtool های معمولی از بازرسی Elements تا کنسول خطاهای JavaScript ، برگه شبکه برای مشاهده درخواست های بارگیری پرونده ها و تماس های API و سایر ابزارهای عملکردی مانند Lighthouse ، که به کاربران امکان می دهد عملکرد وب سایت یا برنامه های وب خود را به طور دقیق اندازه بگیرند ، سئو از این قبیل وب سایت ها و سرعت آن.

توانایی های اضافه شده همچنین می توانند مانند React devtools برای ساخت برنامه های React و Vue devtools برای برنامه های Vue.js و Nuxt.js و همچنین مجموعه ای دیگر از ابزارهای فریم ورک نصب شوند.

سافاری Safari

مرورگر Safari اپل در سال 2003 برای سیستم عامل Macintosh منتشر شد. از آن زمان تاکنون این مرورگر در هر دستگاه اپل وجود داشته است.

این مرورگر از موتور Webkit Apple و موتور JavaScript Nitro استفاده می کند. طبق Net Market Share ، مرورگر Safari در حال حاضر 3.69٪ استفاده در سراسر جهان دارد.

 

آخرین نسخه Safari که برای سیستم عامل ویندوز منتشر شد ، Safari 5.1.7 بود که در سال 2012 منتشر شد.

از این رو ، برخلاف سایر مرورگرها ، Safari بعدی در حال حاضر فقط برای macOS در دسترس است.

حریم خصوصی و امنیت

سافاری وظیفه مناسبی در زمینه امنیت کاربران خود انجام می دهد. این مرورگر دارای توانایی م blockثر ردیابی شخص ثالث است که از ردیابی کوکی های شخص ثالث با تبلیغات هدفمند در وب جلوگیری می کند.همچنین از اثر انگشت محافظت می کند.

اثر انگشت مرورگر اطلاعاتی است که از طریق تعامل مرورگر با دستگاه درباره دستگاه جمع آوری می شود. این اطلاعات می تواند به اندازه سیستم عامل دستگاه شما در حال اجرا ، مشخصات دستگاه ، زبان دستگاه و اثر انگشت بوم منحصر به فرد دستگاه شما باشد ، که می تواند هر کسی را قادر به شناسایی دستگاه شما از طریق وب حتی بدون داشتن کوکی در دستگاه کند.

یک ویژگی sandboxing نیز وجود دارد که اپل از آن یاد می کند و از دستگاه های کاربران در برابر اسکریپت های مخرب در وب محافظت می کند ، به این ترتیب که هر برگه در جعبه شنای مخصوص خود باز می شود و در صورت به خطر افتادن نمی تواند زبانه ها یا پرونده های سیستم دیگر را آلوده کند.

برنامه های افزودنی

Safari همچنین دارای یک فروشگاه برنامه های افزودنی است که در آن کاربران می توانند برنامه های افزودنی مفیدی را برای بهبود تجربه مرور خود پیدا کنند. ممکن است به اندازه مرورگرهای دیگر قوی نباشد ، اما دارای برخی افزونه ها است که ممکن است در مرورگرهای دیگر یافت نشود.

پشتیبانی از فناوری های وب

سافاری از پشتیبانی PWA برخوردار است. همچنین از برخی از API های ES6 مانند Geolocation API پشتیبانی می کند. علاوه بر این ، از پشتیبانی جزئی رسانه ضبط از API های عنصر DOM مانند ضبط از <video> ، <audio> و <canvas> برخوردار است. با این حال ، <video> و <audio> را حذف کنید.

Safari همچنین از برنامه Web Animations API پشتیبانی کامل دارد.

از پشتیبانی کامل CSS3 برای اندازه جعبه ، سایه جعبه ، اندازه برگه ، رنگ ها ، نشانگرهای گرفتن و گرفتن مکان نما ، نشانگرهای CSS 3 (در iOS Safari موجود نیست) و تیرگی CSS در نسخه های 14 و TP پشتیبانی می کند.

 

اپرا  Opera

مرورگر اپرا که توسط Opera Software ASA ساخته شده است یک نام مشهور در بازار مرورگر است. این مرورگر از زمان انتشار برای اولین بار در حدود سال 1995 در حال توسعه بوده و از این نظر قدیمی ترین است.

مرورگر Opera از موتور طرح Blink استفاده می کند ، همان Chrome و اکنون Edge. موتور سابق جاوا اسکریپت آن با نام Carakan شناخته می شد که بعداً برای V8 حذف شد.

طراحی رابط کاربری آن با سایر مرورگرهایی که طراحی مرورگر از بالا به پایین را انجام می دهند متفاوت است. ویژگی های اپرا در پنجره سمت چپ باز می شود.

طبق NetMarketShare ، میزان استفاده آن 1.2٪ است

حریم خصوصی

اپرا در حفظ حریم خصوصی کاربران خود بسیار مهم بوده است. این اولین مرورگر اصلی است که VPN داخلی (شبکه خصوصی مجازی) را به صورت رایگان ارائه می دهد. با این کار کاربران می توانند در حالی که ناشناس هستند ، در وب گشت و گذار کنند. همچنین می تواند تبلیغات ، ردیاب ها و پاپ های درخواست نشده را مسدود کند.

پشتیبانی از بازی

Opera همچنین اولین مرورگر اصلی است که از طریق مرورگر Opera GX خود پشتیبانی کامل از بازی را دارد. Opera GX به طور خاص برای محیط های بازی آنلاین طراحی و ساخته شده است.

این برنامه همچنین دارای ابزاری برای کنترل میزان استفاده از منابع سیستم مانند محدودیت مصرف RAM ، محدودیت استفاده از پردازنده ، محدودیت استفاده از شبکه است. و مترهای مربوطه برای آگاه کردن پارسه در مورد میزان استفاده از منابع سیستم هنگام بازی.

همگام سازی بین دستگاه

Opera دارای ویژگی ای معروف به My Flow است که به برنامه دسک تاپ اجازه می دهد تا فورا پرونده ها و اطلاعات را از طریق برنامه تلفن همراه خود با دستگاه تلفن همراه به اشتراک بگذارد: Opera touch. برنامه تلفن همراه با اسکن کد QR ، برنامه دسک تاپ را تأیید می کند.

این امکان به شما امکان می دهد فایل ها و یا به اشتراک گذاری سریع متن از دسک تاپ به تلفن همراه انجام شود. همچنین کاربران می توانند نشانک ها و پیوندها را به اشتراک بگذارند.

 

 

پشتیبانی از فناوری های وب

Opera از اکثر فن آوری های وب پشتیبانی شده توسط سایر مرورگرهای مهم از جمله انتخابگر عناصر شبه CSS ، CSS paint API که فقط در Chrome و Opera (هنوز در Safari آزمایشی است) ، Javascript Geolocation API ، indexedDB ، MediaRecorder API (هنوز تجربی در) پشتیبانی می کند. Safari) ، وب USB ، که امکان ارتباط وب با دستگاهها از طریق USB را فراهم می کند ، فقط در Chrome و Opera ، بلوتوث وب و سایر موارد موجود است.

نتیجه

شایان ذکر است که مرورگرهای دیگری نیز وجود دارد که کاربران نیز بسیار مفید می دانند. اینها شامل Vivaldi ، یک مرورگر مبتنی بر Chromium به سبک اپرا است که کاملاً سریع و خصوصی است.

مرورگر Brave که توسط توسعه دهنده جاوا اسکریپت Brendan Eich به عنوان یک مرورگر بسیار محبوب متمرکز بر حریم خصوصی تاسیس شده است. Brave دارای سپرهایی است که برای جلوگیری از انواع ردیاب ها و تبلیغات استفاده می شود.

همچنین بسیار سریع شناخته شده است. در واقع ، ادعا می کند سریعترین است. مرورگر شجاع همچنین می تواند به طور مستقیم افزونه های Chrome را نصب کند.

به همین ترتیب ، مرورگر UC برای موبایل ، که با بیش از 100 میلیون کاربر در سراسر جهان ، سهم قابل توجهی از بازار مرورگر را دارد.

در زیر جدول آمار فعلی استفاده از مرورگرهایی است که توسط Net Market Share گرفته شده است.

Chrome در حال حاضر درصد زیادی از بازار را در اختیار دارد ، اما مرورگرهایی مانند Firefox و Edge رقابت خود را برای تسلط بر مرورگر حفظ می کنند. اینترنت اکسپلورر هنوز یک پایگاه کاربری قابل توجه دارد. که متمایل به مشاغل است اما هنوز برخی از ابزارهای خود را به یک مرورگر جدید منتقل نمی کند.

LogRocket یک راه حل کنترل برنامه Frontend است که به شما امکان می دهد مشکلات را مانند اینکه در مرورگر خود اتفاق افتاده است ، پخش کنید. LogRocket به جای اینکه حدس بزنید چرا خطاها رخ می دهند یا از کاربران عکس صفحه و log log را بخواهید ، می توانید جلسه را دوباره پخش کنید تا سریع متوجه شوید چه اشتباهی رخ داده است. بدون در نظر گرفتن چارچوب ، کاملاً با هر برنامه ای کار می کند و دارای پلاگین هایی برای ورود متن اضافی از Redux ، Vuex و @ ngrx / store است.

علاوه بر ثبت اقدامات و حالت Redux ، LogRocket سوابق کنسول ، خطاهای جاوا اسکریپت ، پشته ها ، درخواست ها / پاسخ های شبکه را با هدرها + بدنه ها ، فراداده مرورگر و سیاهههای مربوط به پرونده های سفارشی ثبت می کند. این برنامه همچنین از DOM برای ضبط HTML و CSS در صفحه استفاده می کند ، و فیلم های کاملاً پیکسلی حتی از پیچیده ترین برنامه های تک صفحه را بازسازی می کند.

LogRocket: با درک زمینه ، خطاهای جاوا اسکریپت را راحت تر رفع کنید

اشکال زدایی کد همیشه یک کار خسته کننده است. اما هرچه بیشتر اشتباهات خود را درک کنید ، رفع آنها آسان تر است.

LogRocket به شما امکان می دهد این خطاها را به روش های جدید و منحصر به فردی درک کنید. راه حل مانیتورینگ frontend ما تعامل کاربر را با frontend های JavaScript شما پیگیری می کند تا به شما این امکان را بدهد که بفهمید کاربر دقیقاً چه کاری انجام داده است که منجر به خطا شده است.

LogRocket سوابق کنسول ، زمان بارگذاری صفحه ، پشته بندی ، درخواست / پاسخ کند شبکه با سرصفحه + بدنه ، فراداده مرورگر و گزارش های سفارشی را ثبت می کند. درک تأثیر کد JavaScript خود هرگز آسان نخواهد شد!

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است