تفاوت بین رابط کاربری و تجربه کاربری چیست؟ - طراحی سایت

 تفاوت بین رابط کاربری و تجربه کاربری چیست؟

تفاوت بین رابط کاربری و تجربه کاربری چیست؟

در ابتدایی ترین سطح ، رابط کاربری (UI) مجموعه ای از صفحه ها ، صفحات و عناصر بصری است - مانند دکمه ها و نمادها - که شخص را قادر می سازد با یک محصول یا خدمات تعامل داشته باشد.

از طرف دیگر ، تجربه کاربر (UX) ، تجربه درونی است که شخص هنگام تعامل با هر جنبه از محصولات و خدمات یک شرکت ، تجربه می کند.

معمول است که افراد از این اصطلاحات به جای یکدیگر یا بعضی اوقات به اشتباه استفاده می کنند ، "UI چیست ، UX چیست و چه تفاوتی بین آنها وجود دارد؟"
UI چیست؟
به زبان ساده ، رابط کاربری (UI) هر چیزی است که کاربر ممکن است برای استفاده از یک محصول یا خدمات دیجیتال با آن ارتباط برقرار کند. این شامل همه موارد از صفحه نمایش و صفحه لمسی ، صفحه کلید ، صدا و حتی چراغ است.

UX چیست؟
تجربه کاربر یا UX در نتیجه بهبودهای UI تکامل یافته است. هنگامی که چیزی برای تعامل کاربران وجود داشت ، تجربه آنها ، چه مثبت ، چه منفی و چه خنثی ، احساس کاربران را در مورد آن تعاملات تغییر داد

چه تفاوتی بین UI و UX وجود دارد؟
در ابتدایی ترین سطح ، رابط کاربری از کلیه عناصری تشکیل شده است که کسی را قادر به تعامل با یک محصول یا خدمات می کند. از طرف دیگر ، UX همان چیزی است که فرد در تعامل با آن محصول یا خدمات از کل تجربه می گیرد.
تشخیص کل تجربه کاربری از رابط کاربری (UI) مهم است ، حتی اگر رابط کاربری کاملاً مهم یک قسمت از طراحی باشد. به عنوان نمونه ، وب سایتی را با بررسی فیلم در نظر بگیرید. حتی اگر رابط کاربری برای یافتن یک فیلم کامل باشد ، در صورتی که پایگاه داده اصلی فقط شامل فیلم هایی از استودیوهای بزرگ باشد ، UX برای کاربری که می خواهد اطلاعات مربوط به یک انتشار کوچک مستقل را بخواهد ، ضعیف خواهد بود.
به عنوان مثال گوگل را در نظر بگیرید. رابط اسپارتان معروف آن نشان می دهد که چگونه یک تجربه عالی نیازی به زنگ و سوت ندارد. با تمرکز بر روی کاربر ، Google می داند وقتی به سایت می آیند ، یک چیز را دنبال می کنند: اطلاعات. و آنها به سرعت آن را می خواهند.

این واقعیت که "google" یک فعل کاملاً پذیرفته شده است ، نشان می دهد که این شرکت چقدر تجربه و انتظارات را ارائه می دهد. تقریباً در مورد هر چیزی که یک شخص می خواسته بداند در یک چشم به هم زدن قابل دسترسی است و امروزه تعداد کمی موتور جستجو دیگر زنده مانده اند.
اکنون تصور کنید که هر بار که در Google جستجو می کنید ، 15 ثانیه طول می کشد تا نتیجه بگیرید - دیگر نمی توانید فوراً به  anال خود پاسخ دهید. حتی اگر رابط کاربری ثابت بماند ، تجربه شما با Google به طور چشمگیری متفاوت خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است