اهمیت متاتگ ها در سئو - آکادمی گیلاس خندان - سئو و بهینه سازی سایت

اهمیت متاتگ ها در سئو - آکادمی گیلاس خندان

اهمیت متاتگ ها در سئو - آکادمی گیلاس خندان

بهینه سازی سایت - متاتگ ها (قسمت اول)

استاد : محمد متین فریدونی زاده

با نام و یاد خدا به آموزش متاتگ ها و اهمیت آنها در سئو وب سایت شما میپردازیم :

متاتگ ها قطعه ای از متن هستند که راجع به محتویات درون صفحه وب توضیحاتی کلی ارائه میدهند . شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که چطور ربات های گوگل و یا سایر موتور های جست و جو میتوانند از محتویات یک صفحه وب اطلاع پیدا کنند و آن را در پایگاه داده های پیشرفته خود ایندکس کنند .

راه های متفاوتی برای برقراری ارتباط با ربات های موتور های جست و جو وجود دارد که یکی از آنها متاتگ ها می باشد. متاتگ ها در لایه ی ظاهری وبسایت شما قابل مشاهده نیستند و صرفا در لایه کد وب سایت شما قرار می گیرند ٬‌ اما با این وجود در سئو سایت شما و ارتباط با ربات ها و نیز نخوه نمایش سایت شما در موتور های جست و جو نقش بسیار بسیار پر رنگی را ایفا میکنند .

متاتگ ها همانطور که نامشان پیداست با تگ متا (<meta />) در اچ تی ام ال نوشته می شوند و برای ایفای نقش خود که دادن اطلاعات کلی راجع به صفحه وب شما می باشد دارای انواع مختلفی هستند که به اختصار به توضیح راجع به برخی از اساسی ترین آنها می پردازیم :

۱ - متاتگ کپی رایت :

همانطور که میدانید هر نرم افزاری که طراحی و توسعه می یابد دارای یک تیم طراح و توسعه دهنده می باشد که می توانند در قالب یک گروه و یا یک شرکت گرد هم آمده باشند و بنابراین در هر نرم افزار برای معرفی تیم و یا شرکت توسعه دهنده آن و نیز جلوگیری از کپی شدن محتوا و خود نرم افزار توسط سایرین اطلاعات تیم توسعه دهنده در قالب کپی رایت به پروژه اضافه میگردد . با استفاده از این تگ شما میتوانید اطلاعات تیم توسعه دهنده را به صفحه وب خود اضافه نمایید ٬ نمونه کد به صورت زیر می باشد :

<meta name=“copyright” content=“Glad Cherry Internet Technology Co.” />

۲- متاتگ کلمات کلیدی (keywords):

و اما محتویات موجود در یک صفحه وب پیرامون یک سری کلمات می باشد که با آن کلمات می توان موضوع اصلی آن صفحه را متوجه شد ٬به این کلمات که می توانند به فرد و یا ربات موتور های جست و جو قدرت بررسی اجمالی محتوی موجود در صفحه را بدهند و این صفحه وب را در دسته بندی مربوط به آن قرار بدهند ٬ کلمات کلیدی مربوط به آن صفحه وب میگویند . اگرچه برای موتور های جست و جو ارزش این متاتگ کمتر از ارزش متاتگ توضیحات که در ادامه به برسی آن می پردازیم می باشد ٬ اما نقش بسیار مؤثری در معرفی سایت شما و قرارگیری آن در گروه مرتبط را دارا می باشد . یک نمونه متاتگ کلمات کلیدی را با هم بررسی میکنیم (توجه داشته باشید کلمات با استفاده از ٬ انگلیسی از هم جدا بشوند ) :

<meta name=“keywords” content=“software,gladcherry,application,website,seo,branding,education” />

۲- متاتگ توضیحات کلی (Description) :

همانطور که در توضیحات بالا خدمت شما توضیح دادیم یکی از کلیدی ترین متاتگ ها که در نحوه نمایش سایت شما در تمامی موتور های جست و جو تأثیر مستقیم دارد ٬ متاتگ توضیحات کلی می باشد ٬ این متاتگ میتواند در سئو سایت شما تأثیر بسیار بسیار بالایی داشته باشد و شما میتوانید با انتخاب هوشمندانه یک توضیحات کلی مناسب برای صفحه وب خود به پیشرفت رنکینگ آن در موتور های جست و جو کمک کنید . یکی از نکاتی که در نوشتن توضیحات کلی باید به آن توجه داشته باشید این است که توضیحات نباید به شکل کلمات کلیدی نوشته شود و باید یک جمله غنی با نهایتا ۱۶۰ کاراکتر برای آن در نظر بگیرید . در نظر داشته داشته باشید در این جمله از برخی از کلمات کلیدی مهم مربوط به صفحه وب مورد نظر که تعریف آن را خدمت شما ارائه نمودیم و میخواهید با جست و جوی آن کلمات در موتور های جست و جو سایت شما یکی از نتایج باشد ٬ استفاده نمایید . توجه داشته باشید که موتور های جست و جو همیشه از متاتگ توضیحات کلی استفاده نمی کنند ٬ در بعضی از مواقع خود موتور جست و جو متناسب با نوع جست و جوی کاربر قسمتی از متن صفحه وب شما را انتخاب کرده و نمایش میدهد . یک نمونه متاتگ توضیحات کلی را با هم بررسی میکنیم :

<meta name=“description” content=“Glad Cherry Internet Technology Co. provides Web Design, Web Development, Application development and SEO Services” />

 

دیدگاه خود را بیان کنید

تمامی حقوق برای شرکت فناوری اطلاعات گیلاس خندان محفوظ است